עמוד הבית / סקייטבורד חשמלי / סקייטבורד חשמלי נשלף בפגוש האחורי של האאודי Q3 החדשה
סקייטבורד חשמלי של חברת הרכב אאודי audi

סקייטבורד חשמלי נשלף בפגוש האחורי של האאודי Q3 החדשה

בתערוכת הרכב Auto China 2016 שהתקיימה לאחרונה בבייג’ינג הציגה חברת הרכב אאודי קונספט חדשני המשלב סקייטבורד חשמלי נשלף בפגוש האחורי של הדגם Audi Q3, רכב השטח-עירוני  (SUV) שמיוצר ומשווק בסין. מדובר על “פתרון קונספט” נוסף במסגרת הפתרונות בתחום “התחבורה הדואלית”, כלומר כלי תחבורה נוסף, עירוני בעיקר, שמגיע יחד עם הרכב ויכול לשמש את הנהג בסביבה עירונית צפופה בכדי לנסוע ברכב ומיועד בעיקר עבור נהגים צעירים ו/או מאמצי טכנולוגיה.

קנה רכב וקבל בנוסף גם סקייטבורד חשמלי…

הסקייטבורד החשמלי באורך של קצת יותר ממטר (105 ס”מ) עשוי מאלומיניום וסיבי פחמן, חומרים איכותיים אשר מעניקים חוזק רב ומשקל קל יחסית.
תאמינו או לא, אבל הסקייטבורד מאוחסן בתוך הפגוש האחורי של ה-Audi Q3 החדשה ומאפשר שליפה מהירה ונוחה, בנוסף כל עוד הוא מאוחסן בתוך הפגוש הוא גם נהנה מטעינה של הסוללה וכך מוכן לנסיעה.
ולפני שתשאלו קצת על מהירות וטווח נסיעה של הכוכב החדש, באאודי כמו אאודי, איכות וביצועים הולכים יחד, מהירות מקסימלית מכובדת ביותר של 30 קמ”ש  וטווח סוללה: 12 קילומטר, אפשר היה אולי להתאמץ יותר לכיוון 20 קילומטר טווח, אבל היי, זה רק דעתנו בהתייחס לסקייטבורדים חשמליים שסקרנו בעבר.

סקייטבורד חשמלי של חברת אאודי

הסקייטבורד החשמלי נשלף בקלות מהפגוש האחורי. מקור: audi-mediacenter.com

איך זה בעצם אמור לפעול?

מערכת המחשב של הרכב מקושרת לסמארטפון של הנהג ויודעת בדיוק מהו יעד הנסיעה ושעת ההגעה המתוכננת, המערכת משקללת גם נתונים בזמן אמת של עומסי תנועה ובהתאם לכך תדע להציע לנהג את חלופת הלונגבורד כדי להגיע ליעד בזמן המתוכנן. כלומר, הנהג יקבל הנחיות ניווט למקום חניה קרו ומשם להמשיך אל היעד עם הלונגבורד החשמלי כדי להמנע מפקקים ועומסי תנועה. אך אל דאגה, גם על הלונגבורד הנהג שבינתיים הפך כבר לרוכב, ימשיך לקבל הנחיות ניווט באמצעות האפליקציה Audi MMI connect שמותקנת בסמארטפון האישי שלו.

סקייטבורד חשמלי אחד, שלושה מצבי רכיבה שונים:

  1. סקוטר (“scooter mode”) הסמארטפון מתחבר לכידון ומאפשר ניווט נח וברור, המהירות נשלטת באמצעות מצערת בידית האחיזה, תיק גב יכול להתחבר בקלות על הכידון.
  2. ספורט (“sport mode”), תכל’ס זה בעצם המצב של הלונגבורד או הסקייטבורד אם תרצו, הרוכב שולט במהירות באמצעות שלט רחוק שניתן להחזיקו ביד.
  3. סבל (“luggage”), דמיינו שאתם יכולים להעמיס על גבי הלונגבורד הזה סלים או חפצים כבדים והסקייטבורד פשוט הולך אחריכם בהתאם לאפליקציה שבסמארטפון שמנחה אותו לעקוב אחריה.
 סקייטבורד חשמלי של חברת הרכב אאודי

סקייטבורד חשמלי אחד, שלושה מצבי תחבורה שונים ומעניינים. מקור: audi-mediacenter.com

רק רגע, מדובר עדיין רק בקונספט, כן 😉

אז לפני שאתם רצים לסוכנות הקרובה של רכבי אאודי, חשוב לציין שמדובר בשלב זה בקונספט בלבד שמבוסס על דגמי Audi Q3, שמיוצרים ומשווקים בתוך סין בלבד. יותר מ 70,000 דגמי Q3 נמכרו בסין בשנת 2015 והפכו את הדגם למוביל בסגמנט ה-SUV, בתערוכה הציגה אאודי את החזון לדגם עתידי אפשרי של ה-Q3 כחלק פתרונות התחבורה הדואלית ומתוך מחשבה שסקייטבורד חשמלי הוא אחד מאמצעי התחבורה העירוניים שהולכים להיות נפוצים מאוד בעתיד הקרוב.

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות יוסי אלמוגי

עזבו רדבול, הסקייטבורד נותן לך כנפיים... אבל בסקייטבורד אין קיצורי דרך, כדי להצליח צריך ליפול, לקום לנסות שוב ולהתמיד, בסוף תרגישו בשיפור וגם בהצלחה.