עמוד הבית / הכירו את הסקייטר / הכירו את הסקייטר (7): נעה כ”ץ, סקייטרית יצירתית מוכשרת!

הכירו את הסקייטר (7): נעה כ”ץ, סקייטרית יצירתית מוכשרת!

טוב נכון אז חורף, ואולי הסקייט בארון מחכה בקוצר רוח לאביב או לסתם יום של שמש, אבל אנחנו ממשיכים בסדרת הכתבות (שיצאה לפגרה קצרה ועכשיו ממשיכה בפול גז), בראיונות הקודמים יצא לנו לשמוע בשלב הפרגון את השם נעה כ”ץ לא מעט. אז החלטנו שהגיע הזמן להכיר גם לכם את נעה כ”ץ, מקבוצת J.G.S -JERUSALEM SKATERS GIRLS. נעה, סקייטרית אמיתית שממשיכה להשתפר ולהתאמץ בכל פעם שיש לה רגע פנוי. הירושלמים שבינכם בטח מכירים אותה יותר, והנה הזדמנות לכל השאר להכיר גם.

 

נעה כ"ץ סקייטבורד

נעה כ”ץ

כרטיס ביקור
שם מלא: נעה כ”ץ
גיל: 25
עיסוק בחיים: מאיירת וקומיקסאית
מתי התחלת לעסוק בסקייטבורד? מגיל 12

האם את זוכרת את הסשן הראשון שלך?
היינו נוסעים בשכונה בכרמיאל, אני, שכן שלי, וחברה שלי תמר. אחר כך אני ותמר היינו מצטרפות לסשנים של ערן קאופמן והחברים שלו, לא הזמינו אותנו, פשוט הצטרפנו. לא נראה לי שהם אהבו אותנו כל כך אז. אבל את ערן אני אוהבת מאוד עד היום, נראה לי שהוא גם אוהב אותי, צריך לשאול.

אלו רגעי שיא את זוכרת שהיו לך בסקייטבורד? כשהתחלתי לנצח במשחקי סקייט ידעתי שאני בדרך הנכונה.

מדוע התחברת לסקייטבורד?
אני אוהבת שאין דרך אחת לנסוע, כל אחד מביא איתו סטייל אחר, ויצירתיות אחרת, ואפשר לעשות עם זה כל כך הרבה דברים וזה בסך הכול קרש וגלגלים.

באיזה ענף את בסקייטבורד ומדוע? סטריט ואולד סקול.

קיבלת מאיתנו “מטבע” פרגון, לאיזו סקייטרית ישראלית תעניקי אותו?
כל הבנות של הJSG שנותנות את הכול ומשתפרות מלא כל הזמן, כל התמיכה הזו ממש חשובה וממש כיפית. תמיד דוחפות אחת את השניה ואחרות להצליח ולהתקדם. אם צריך לבחור אחת זו תהיה פאו-פאו, פאולה. אני חושבת שהיא לא מפסיקה להפתיע ולהשתפר. אני אוהבת אותה ממש. ולמי תפרגני בחו”ל?  לייסי בייקר. תמיד התשובה תהיה לייסי בייקר, אני חושבת שיש לה המון סטייל, בכללי מאוד אוהבת אותה.

לאן את רוצה להגיע בסקייטבורד? פשוט להשתפר כמה שאפשר ולנסוע יותר, אני לא נוסעת מספיק.

נעה כ"ץ סקייטבורד

אי שם באזור ים המלח, אין כמו פארק מים נטוש…

במה לדעתך עוזר לך העיסוק בסקייטבורד בחיים הרגילים שלך? עוזר לי להירגע, להוציא אגרסיות,אם אני עצבנית או עצובה עוזר לי ללכת לנסוע סקייט.

עם אילו אתגרים מתמודדים בסקייטבורד? שמנסים ומנסים ומנסים אפילו חודשים איזה תרגיל ולא מצליחים, זה נורא מתסכל.

אילו טיפים את יכולה לתת למי שרוצה להתחיל? תתחילי,אל תחשבי על זה יותר מידיי. מבטיחה שלא תתחרטי.

אילו טיפים את יכולה לתת למי שכבר עוסקת בסקייטבורד? תתמידי, אל תעשי הפסקות, אני נורא מתחרטת על כל ההפסקות שעשיתי.

נועה כ"ץ סקייטבורד

נעה בביצוע מרשים, אי שם בירושלים

האם יש משהו בסקייטבורד שאת רוצה לעשות ועדיין לא עשית? הכול. 50-50 על רייל מפחיד אותי כל כך. פליפ ל50, קרוקד, צריכה לעבוד חזק על האוסי שלי, כי הוא הולך לאיבוד. יש עוד מלא על מה לעבוד. אני לא טובה כמו שאני רוצה להיות.

קסדה ומיגון? מגני ברכיים לפעמים

אם לא היית עוסקת בסקייטבורד, אז מה היית עושה? אולי הייתי בונה שרירים ומצטרפת לנבחרת רוגבי או משהו אגרסיבי אחר, אבל כנראה שלא…

מקום מועדף לסשנים? סקייטפארק ירושלים זה הבית. ואם כבר ירושלים, אז הנה סרטון קצר (פארט) שהכינה נעה, של מגוון סשנים בספוטים שונים בירושלים:

איזה מוסיקה את שומעת בסשנים? בדרך כלל מקשיבה לגלגלים, אבל בכללי אני שומעת המון סקא ורוקסטדי.

החל מקרש ועד לנעליים, קצת על ציוד מועדף?לא משהו ספציפי, לוקחת מה שגילי ממליץ 🙂

אולי לא אמרנו בתחילת הראיון אבל נעה, מאיירת מוכשרת בוגרת בצלאל, וכאשר הכשרון והיצירתיות נפגשים, דברים כאלו יפים יוצאים:

איור סקייטבורד נעה כ"ץ

הנה דוגמה לכשרון, איור מקסים שהכינה נעה

אז סיימנו להפעם ובבקשה לא לקבל דכדוך חורף, אז נכון הפעם קיבלנו חורף חם וגשום, וזה אומר שיש פחות הזדמנויות לסשנים, פחות פחות אבל עדיין יש, ולפני שנספיק להנות מהסיילים של בגדי החורף האביב כבר יתייצב פה עם הרבה שמש. ועוד דבר אחד קטן לסיום, אם גם אתם רוצים להופיע באחת מהכתבות הבאות בסדרה, מעולה! כתבו אלינו team@sk8r.co.il או הכנסו לעמוד יצירת קשר ונשמח לדבר איתכם ולהכיר יותר.

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות נתי בלכר

אוהב, חי ונושם סקייטבורד כבר המון שנים. מאז שהסקייטפארקים נבנו בארץ, זנח את הספוטים בעיר ושורץ בסקייטפארקים ברחבי גוש דן. אם יש לי חלום אז הייתי רוצה שטוני הוק יבקר בארץ...