עמוד הבית / משחקים ואפליקציות / קרב הטיטאנים בין נייק ואדידס בחזית הסקייטבורד הוליד גם אפליקציה

קרב הטיטאנים בין נייק ואדידס בחזית הסקייטבורד הוליד גם אפליקציה

מלחמת הטיטאנים בין החברות אדידס (Adidas) ונייק (Nike) הגיעה גם לחזית הסקייטבורד כבר לפני כמה שנים.
אין ספק שיש לאדידס ולנייק מה להציע לסקייטרים החל מנעליים איכותיות (ואופנתיות) להחלקה וכמובן גם בבגדים תואמים ואיכותיים.
אבל בשתי החברות מרגישים שזה לא מספיק, הן רוצות להגיע ללב של הסקייטרים, הם מגייסות טאלנטים צעירים ברחבי העולם, נותנות להם חסות ומנסות תמיד למצוא דרכים נוספים להתברג בענף. חברת נייק היתה זאת שהרימה את הכפפה ראשונה והשיקה בשנת 2013 אפליקציה ייחודית למכשירי האייפון Nike SB App (אנו משתתפים בצערם של בעלי האנדרואיד, עדיין אין גרסה עבורם).

איך להיות סקייטר טוב יותר

האפליקציה מאפשרת לסקייטרים דרך חדשה ללמוד תרגילים ועוזרת להגיע ליכולות חדשות ולבצע תרגילים מורכבים.
בסיס האפליקציה הוא ב”עץ התרגילים” (Trick Tree) כאן יכולים המשתמשים למצוא בקלות סוגי תרגילים בהתאם לסגנון, רמת המיומנות והסביבה שלהם. בקטגורית ה”סביבה” יכולים המשתמשים לבחור בין Flatground, Transitions או Rails.
באפליקציה ניתן לצפות במגוון רחב של סרטוני הדגמה (הדרכה) המציגים סקייטרים מהצוות המקצועי של נייק מבצעים תרגילים, אבל כמו כן, ניתן לצפות גם בסרטונים שהעלו המשתמשים. (חשבנו להתנסח ולהגיד ה”גולשים”, כלומר גולשי אינטרנט, אבל פה אצלנו שאומרים גולשים, מתכוונים למשהו אחר…)
בדומה למשחק כדי להתקדם באפליקציה צריך להוכיח שהצלחתם לבצע תרגילים, אחרת התרגילים החדשים נותרים “נעולים” בפניכם. לאחר שהמשתמש באפליקציה התמחה באחד התרגילים ומסוגל לבצע אותו בכבוד, הוא יכול לצלם ולהעלות סרטון (של 15 שניות) בו הוא מוכיח שהוא עבר את השלב. לאחר מכן נפתחים בפניו (unlock) תרגילים חדשים בדר”כ ברמה גבוהה יותר.

אתגרים והשראות

בנוסף, ניתן למצוא באפליקציה אתגרים והשראות (בשביל המוטיבציה) לסקייטרים גם בעונות החורף הקרות והרטובות שמונעות מהם להחליק. (האמת אצלנו בארץ, אין הרבה ימים כאלו, כמעט תמיד זה יום טוב לסקייטבורד)
לדוגמא, סקייטרים מקצועים כמו פול רודריגז (Paul Rodriguez) ושין מאלטו (Sean Malto) מדגימים תרגיל מסוים, אבל אז האתגר עובר למשתמש באפליקציה כדי לנסות ולבצע את תרגיל או לבצע פרשנות אישית לאותו תרגיל בספוט מקורי ומענין.

אפליקציה שהיא גם משחק

Nike SB, אפליקצית הסקייטבורד של נייק החלק האחרון באפליקציה הוא דווקא משחק, המאפשר לשחק ראש בראש מול מתמודד אמיתי במשחק ה-S.K.A.T.E.
למי שלא מכיר את המשחק נספר בקצרה שמדובר במשחק בו אחד השחקנים מבצע תרגיל ועליו לנחות בצורה תקינה על הקרקע לאחר מכן המתמודד השני חייב לבצע בהצלחה את התרגיל בנסיון הראשון, אם הוא לא מצליח הוא לוקח את האות הראשונה במילה Skate וכל הלאה, המפסיד הוא זה שנפסל 5 פעמים וכך קיבל את המילה S.K.A.T.E. (אם בא לכם לדעת יותר על המשחק, יש לו ערך משלו בויקיפדיה)

באפליקציה אפשר כמובן להירשם ולהגדיר פרופיל משתמש, לקבל פרסים וציונים על ההתקדמות המקצועית. כמובן שיש קישור ישיר לחנות האונליין של “נייק” וניתן לרכוש מוצרים רלוונטיים לסקייטבורד.

לסיכום

עכשיו, הנה כמה דברים פחות משמחים באפליקציה, יש לנו תחושה שהיא קצת הולכת ודואכת, נתחיל מכך שעדיין אין גרסה לאנדרואיד, ונמשיך בזה שהכתובת הראשית www.nikesbapp.com כבר לא פעילה, בסדר מגיעים לאתר הראשי של “נייק” אבל ההודעה היא שהעמוד כבר לא בנמצא, האמת מאכזב.
בכלל חברות צריכות להבין שלמהלכים כאלו, לוקח זמן להתפתח, לפעמים חודשים ולפעמים שנים, ולכן אם כבר משקיעים ונכנסים למהלך כזה, אסור להוריד הילוך לאחר תקופה, זה פשוט פוגע במוניטין ומחליש את מדד הרצינות של החברה.
אולי זה סתם אגדה אורבנית אבל הובא לידעתנו שאדידס נמצאת בעיצומו של מהלך גדול דומה, ותמונות מתוך האפליקציה זלגו לרשת, הנה פה תסתכלו, דווקא נראה יפה מאוד.

בכל זאת בחרנו לסיים עם הסלוגן של האפליקציה שאותו אנחנו מאמצים בזרועות פתוחות
PROGRESS. CONNECT. RESPECT. (בתרגום: תתקדם, תתחבר, תכבד)

הורדה למכשירי אייפון: https://itunes.apple.com/app/nike-sb/id698770525

סרטון ההשקה של האפליקציה

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות דיתה טאנלס

הכל התחיל שהייתי ילדה קטנה, הביאו לי סקייטבורד ירוק מאמריקה... והיום 20 שנה אחרי, כל סקייטבורד שלי חייב להיות עם מוטיב ירוק...בשנים האחרונות זה בעיקר לונגבורד עם הרבה דאון-היל ארץ ישראלי (תתפלאו אבל יש המון מקומות)