עמוד הבית / סקייטפארק / סקייטפארק חיפה, תכירו את הסקייטפארק הכי צפוני שיש!
סקייטפארק חיפה

סקייטפארק חיפה, תכירו את הסקייטפארק הכי צפוני שיש!

סקייטפארק חיפה נפתח בקיץ 2016, ב-4 ליולי (יום העצמאות של ארה"ב) ואין ספק שהתאריך אינו מקרי הוא מרגיש ממש אמריקה! בוויב של הסקייטפארק בחוף וניס בלוס אנג'לס. סקייטפארק חיפה ממוקם ממש ליד טיילת הכט בסמוך לחוף הים ומשתרע על שטח של 1600 מ"ר. אין ספק שזה הסקייטפארק הכי צפוני שיש עם הנוף הכי שווה..חוף הים! לפי דוברי העיריה, בגלל המיקום הכל כך ייחודי שלו, והאוירה הטובה, מתחם סקייטפארק בחיפה הולך לארח תחרויות בינלאומיות שיתקימו בארץ. סקייטפארק חיפה החדש הוקם בעלות של כ-8 מליון שקלים, תרומת קרן הכט כחלק מהרחבת הטיילת בחלק הצפוני. המתחם ששטחו 1600 מ"ר כולל רמפות גבוהות, מסלולים מקצועיים, תיבות ומשטחים…

סיכום הדירוג

גודל המתחם - 8
מגוון מתקנים - 8
מתאים קרבר? - 8.1
נגישות תחבורה ציבורית - 8.4
חניה - 8.2
נוף ואוירה - 9.9

8.4

צפוני בניחוח אמריקה!

סיכום כיאה לבירת הצפון, חיפה, גם הסקייטפארק החדש מציג סטנדרטים חדשים של איכות וגודל ולא פחות חשוב...נוף לים

הדירוג שלך: 4.31 ( 23 דירוגים)

סקייטפארק חיפה נפתח בקיץ 2016, ב-4 ליולי (יום העצמאות של ארה”ב) ואין ספק שהתאריך אינו מקרי הוא מרגיש ממש אמריקה! בוויב של הסקייטפארק בחוף וניס בלוס אנג’לס. סקייטפארק חיפה ממוקם ממש ליד טיילת הכט בסמוך לחוף הים ומשתרע על שטח של 1600 מ”ר. אין ספק שזה הסקייטפארק הכי צפוני שיש עם הנוף הכי שווה..חוף הים!

לפי דוברי העיריה, בגלל המיקום הכל כך ייחודי שלו, והאוירה הטובה, מתחם סקייטפארק בחיפה הולך לארח תחרויות בינלאומיות שיתקימו בארץ.
סקייטפארק חיפה החדש הוקם בעלות של כ-8 מליון שקלים, תרומת קרן הכט כחלק מהרחבת הטיילת בחלק הצפוני. המתחם ששטחו 1600 מ”ר כולל רמפות גבוהות, מסלולים מקצועיים, תיבות ומשטחים המדמים רחובות אמיתיים הממצבים אותו כאחד הפארקים האטרקטיביים בעולם.

 

המתחם כולו נבנה בסטנדרטים בינלאומיים כאשר שטחי ההחלקה בנויים מבטון מוחלק, הפארק מחולק ל – 4 אזורים:

  1. רחוב – מתקנים המדמים אלמנטים מהרחוב (מעקות, קופסאות החלקה ורווחים)
  2. פארק – מתקנים המשמשים לרוב לתחרויות.
  3. טרנזישן – שיפויים משתנים וקירות אנכיים.
  4. בריכה – מתקן בריכה בסגנון ה FLOW BOWL.

לדברי יונה יהב, ראש עירית חיפה: ” עוד השנה יחנך בצמוד לסקייטפארק פארק אופניים! רוכבי האופניים ייהנו ממתקן בשטח של 1000 מ”ר שבחלקו מסלול מקצועי באורך 100 מ’ ומסלול לילדים באורך 50 מ’. שני המתקנים יצרו מתחם אקסטרים על גלגלים בצמוד לתחנת המטרונית אל מול הים. המתחם החדש שיארח אירועים ותחרויות בינלאומיות יהווה אטרקציה נוספת לחובבי האקסטרים.”

לפעמים חלומות מתגשמים, אבל צריך לדחוף, והרבה…

סקייטפארק חיפה

גרפיטי בחיפה, כמחאה על חוסר הסקייטפארק בעיר

הקמת הסקייטפארק לא באה בקלות רבה, בין השנים 2012 – 2014 בני הנוער וקהילת הסקייטרים בעיר לא הפסיקו לפנות בנושא אל ראש העיריה ומועצת העיר, ואף הצליחו לגייס מעל 1250 חתימות באתר עצומה. מסתבר שהתמדה משתלמת ובסופו של דבר לאחר דיונים משותפים הוחלט כאמור בעיריה ללכת בדרכן של ערים אחרות (תל אביב, הרצליה, נתניה וכד’) ולפעול ולהקים סקייטפארק איכותי בחיפה. כל זאת לא היה קורה ללא מחאת בני הנוער והסקייטרים שלא ויתרו והמשיכו ללחוץ להקמת הסקייטפארק עד שלבסוף הסכימו בעיריה להתניע את הפרויקט. גם לאחר מכן הקפידו בני הנוער והסקייטרים בעיר להיות מעורבים בשלבי התכנון ואף מעקב שוטף במהלך הבניה של הסקייטפארק (תציצו בעמוד סקייטפארק חיפה, קישור בסוף המאמר, יש שם ממש תיעוד כרונולוגי של כל פרויקט הבניה).

שעות פתיחה סקייטפארק חיפה

בימים א’-ה’, בין השעות 09:00 – 23:00
בימי שישי, בין השעות 09:00 – 17:00
בימי שבת, בין השעות 09:00 – 22:00
הפארק מנוהל על ידי רשות הספורט בעיריית חיפה.
כתובת: פארק הכט חיפה

כללים ונהלים:

  • הכניסה לסקייטפארק ללא תשלום בהתאם לשעות הפתיחה.
  • חובה להשתמש בציוד מגן אישי: נעליים שלמות וסגורות, קסדה שלמה ורכוסה, מגני מרפקים, מגני כפות ידיים.

חניה: הכניסה המומלצת היא הכניסה הדרומית לפארק (ליד מסעדת מקסים).

דרכי הגעה ותחבורה ציבורית לסקייטפארק חיפה

  • מכיוון דרום, כביש 4, יש לרדת בתחנת האוטובוס של רחוב שפרינצק (אוטובוסים 1, 17, 110, 24, 111, 245, 792, 910, 921, 940, 947 ומשם לחצות את הכביש, מרחק הליכה של כ-5 דקות מהסקייטפארק.
  • מכיוון צפון, כביש 4, יש לרדת בתחנת האוטובוס של רחוב שפרינצק (אוטובוסים 792, 245, 111, 110, 24, 17, 1 ומשם לחצות את הכביש, מרחק הליכה של כ-3 דקות מהסקייטפארק.

עדיין לא השתכנעתם שסקייטפארק חיפה שווה ביקור? הנה כמה תמונות שיעזרו…

על תהליך התכנון והעיצוב של סקייטפארק חיפה

הסקייטפארק משתרע על שטח כולל של 1600 מ”ר והא כולל רמפות גבוהות, מעקות, תיבות ומשטחים משופעים המדמים רחובות ומדרגות. הסקייטרים ורוכבי הרולרבליידס ייהנו ממסלולי רכיבה ייחודיים המיועדים
לרוכבים חובבניים ומקצועיים. מסביב למתחם הוכשרו מדשאות, שבילים, מתחמי ישיבה, שירותים ציבוריים ותאורה ייחודית שתאפשר פעילות גם בשעות החשכה.

המתחם תוכנן ע”י משרד אדריכלות הנוף גרינשטיין הר גיל, יחד עם מחליק הסקטבורד המקצועי אלוף הארץ לשעבר ונציג ישראל באיגוד הסקטבורד העולמי אבי לוזיה.

הסקייטפארק הוקם ע”י Concrete Dreams – חברה אמריקאית שבנתה את הסקייט פארק האגדי Burnside בעיר פורטלנד אורגון שבארה”ב.
החברה נבחרה בשל התמחותה בהקמת מתחמים מסוג זה והחלקות בטון הדורשות מיומנות מיוחדת והכרות עם הענף. התאגיד העירוני “יפה נוף” ניהלה את הפרוייקט ועבודות הבנייה שנמשכו כ – 8 חודשים.

סרטון המסכם את אירוע הפתיחה של הסקייטפארק בחיפה, תחרות VANS SHOP RIOT:

מרץ 2015, כנס שיתוף ציבור להקמת הסקייטפארק בחיפה

בחודש מרץ שנת 2015 התקיים כנס שיתוף הציבור, לכנס הגיעו עשרות בני נוער וסקייטרים מקצועיים במהלכו הציגו יונה יהב וצוות המתכננים, תכניות להקמת הסקייטפארק הראשון בחיפה.

ראש עירית חיפה יונה יהב: “בהקמת הפארק אנו נענים לפניות של צעירים רבים שפנו אלי באופן אישי בבקשה להקים סקייטפארק בחיפה. הפארק יצטרף לשורה ארוכה של מתקני ספורט שהוקמו בשנים האחרונות בחיפה ברמה בינלאומית דוגמת אצטדיון סמי עופר, היכל הספורט ברוממה, ומועדון השייט בבת גלים. כמו כל אלה, גם הסקייטפארק – יוקם ברמה הגבוהה ביותר, יהווה אטרקציה לחובבי ספורט האקסטרים מהעיר ומחוצה לה ויארח אירועים, תחרויות ואליפויות.

 

קישורים:

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות נתי בלכר

אוהב, חי ונושם סקייטבורד כבר המון שנים. מאז שהסקייטפארקים נבנו בארץ, זנח את הספוטים בעיר ושורץ בסקייטפארקים ברחבי גוש דן. אם יש לי חלום אז הייתי רוצה שטוני הוק יבקר בארץ...