עמוד הבית / הכירו את הסקייטר / יש לנו פה הזדמנות לתת בסקייטבורד! על המיזם של בן סלמה האחד והיחיד!

יש לנו פה הזדמנות לתת בסקייטבורד! על המיזם של בן סלמה האחד והיחיד!

לבן סלמה, יש פינה חמה בלב שלנו, בפעם האחרונה הוא הופיע אצלנו במדור “הכירו את הסקייטר”, והיה כיף לשמוע את מה שיש לו לומר. ועכשיו עבר קצת זמן, בן ממשיך לתרום בטירוף לקהילה שלנו וחשבנו שחשוב שוב לתת במה לבחור המיוחד הזה, כי יש לו מטרה ואנחנו יכולים לעזור לו להגשים אותה, ואולי תתפלאו אבל כולנו נרוויח מזה, ובגדול!

בן, תזכיר לנו מי אתה (:

אז קודם כל, אני בן, מרחובות, בן 22 נוסע על סקייט כבר 12 שנים, נכון לעכשיו נוסע בשביל Zion, Noiz ו-מאדקן, מצלם ועורך במקצועי, נהנה מכל רגע שאני יכול ומשתדל לנסוע סקייט, לצלם ולערוך כל עוד אני יכול, השאיפה שלי היא באמת להשקיע כל רגע בדברים שאני אוהב ושבאים מהלב.

ממהרים? אין לכם זמן לקרוא הכל? אבל אתם פשוט רוצים לעזור לבן? מעולה!!! הכנסו לאתר ותוכלו להצטרף לקבוצת המשקיעים בבן (הפטרונים)
www.patreon.com/BenSlama

בן, תגיד מתי השתחררת מהצבא?

לפני חצי שנה בערך השתחררתי סופית מהצבא, בשנתיים הראשונות שלי שירתתי בדרום ליד אילת בתור נהג. בסופ”שים, בכל יום חמישי שהייתי יכול הייתי יורד לאילת, נוסע שם בסקייט, מצלם ומתנחל קצת ב’סטריט מאפיה’ (בחנות) שהיתה אז באילת.
בשנה האחרונה שלי לשירות עברתי למקום קרוב יותר לבית מה שאפשר לי יותר לנסוע בסקייט ולצלם, ואחרי שלוש שנים החלטתי להישאר לעוד שלושה חודשים בקבע כדי להביא ציוד צילום ועריכה מקצועי יותר.קניתי מצלמה מקצועית, שיפרתי את הציוד שלי ועשיתי כל מה שיכולתי כדי לקדם את עצמי לצעד הבא באזרחות.

ומה עשית בשנתיים האחרונות?

מי שמכיר אותי קצת יותר מ”כיף אגרוף” בסשן או דיבר איתי יותר מחמש דקות יודע כמה אני אוהב לערוך ולצלם סקייט ולעזור למי שאני יכול ! ובעבר עזרתי להרבה חנויות וחברות סקייט בארץ בצילומים ועריכה כמה שאני יכול!
בשנתיים שלי באילת עזרתי בצילום ועריכה של החנות שהייתה שם (סטריט מאפיה), לקחתי איתי את המחשב הנייד לבסיס ובכל זמן שהיה לי ישבתי לערוך עוד קצת מהצילומים שצברתי או ששלחו לי, במקביל הייתי עוזר גם ל-Zion גם בצילום ועריכה. דאגנו לצאת לצלם כולם כמה שאפשר ולהוציא את המיטב מאותה התקופה, כשבסוף גם הוצאנו את הסרט “פרוטיקייקס” (FRUITCAKES) שיצא אחרי שנה וחצי שלי בצבא.

בן סלמה סקייטבורד

בן במהלך יום צילום סקייטבורד

נשמע מעניין! תוכל לתת דוגמאות לסרטונים כאלו שהפקת וערכת?

כמו כן, יצאו עוד סרטים פרטיים שלי כמו “infinity” שהיה בעצם זריקת צילומים של כל מה שאספתי באותה התקופה עם המצלמה הראשונה שלי ואחרי זה הוצאתי את “all around israel” שבעצם היה הסרט סקייטבורד הדוקומנטרי הראשון בארץ שמספר על טור סקייטבורד שעשינו מהצפון לדרום בכמה ימים, וכמו שסיפרתי אחרי שלוש שנים בצבא, נתתי מעצמי עוד קצת למערכת בכדי להביא עוד ציוד שנותן לי היום לעבוד על עוד סרטים חדשים וסרטונים שיבואו בקרוב מאוד! חלקם דוקומנטריים על אנשים פה בארץ וחלקם פשוט סקייטבורד בעיצומו!

בקיצור all around Israel היה פרויקט מיוחד שעשיתי ואני מאוד גאה בו:

לפניו היה את ה”אינפיניטי” שבעצם הראה את כל השנתיים הראשונות שלי בצבא

 

הסרט של Zion שיצא ביחד עם הפרו מודלים של אופיר קרני ופאקו ועם הגרפיקות של אלון בונדר היה גם אחד הפרויקטים הגדולים שעשיתי ביחד עם Zion, שלושה ימים ללא שינה ורק עבודה על הסרט הביאו לתוצאה מדהימה שהיתה שווה כל רגע:

וכמובן עבודות שעשיתי עם סטריט מאפיה בתקופה שהייתי הרבה באילת:

חשוב לי להדגיש כי אלו רק תמצית העבודות שעשיתי במהלך התקופה שלי בצבא ואת הרוב אפשר למצוא אצלי בערוץ היוטיוב או בערוצים של Zion וסטריט מאפיה (שלהם בעצם עזרתי הכי הרבה באותם תקופות והלוואי והייתי יכול לפרסם את הכל פה אבל יש הרבה יותר מ-20 סרטים).

אז מה בעצם הבעיה?

נכון להיום יש לי את כל הזמן שבעולם להמשיך ליצור ולתת מעצמי, הבעיה היא שבצילום ועריכת סקייטבורד בארץ אין הרבה כסף (אם בכלל). אבל אני ילד עקשן שלא רוצה לוותר על אהבה שלו לתחום, אני רוצה להמשיך לצלם ולערוך, לעזור למי שאני יכול ולהמשיך ולעשות פרויקטים גדולים יותר או גדולים פחות.

צילום ועריכה זאת עבודה שדורשת הרבה מאוד זמן ומשאבים ולכן זה יוצר לי בעיה גדולה, אני צריך לעבוד ולעשות כסף בעצם כדי לחיות ממשהו וזה גוזל ממני את רוב הזמן שהייתי רוצה להשקיע בצילום ועריכה של סקייטבורד.

יש לך פרויקט מסוים שאתה מנסה להרים?

מי שיודע, בעבר ניסיתי (עדיין מנסה) ליצור סרט דוקומנטרי על הסצנה בארץ, ראיינתי סקייטרים, בעלי חנויות וחברות בארץ, צילמתי והקדשתי כל טיפת מאמץ, כסף ויכולת שיש לי בדבר המדהים הזה שנקרא סקייטבורד,
הבעיה שעבודה על פרויקטים בכל סדר גודל שיהיו דורשים ממני המון מאמץ וזמן עבודה שלא נותנת לי כסף, ולצערנו, צריך לחיות ממשהו…
נכון לעכשיו, כבר על המחשב שלי יושבים להם כמה ראיונות עם אנשים מהסצנה (למשל רן פרננדז, גדי נאור, גילי לוי ועוד ועוד) שרק מחכים שאתחיל לעבוד עליהם, בנוסף (ספוילר) בשבועיים האחרונים נסעתי לאילת ועבדתי במשך חמישה ימים עם אבי ביטון על סרטון מנואלים באורך מלא!
ואני תמיד משתדל כל כמה זמן לתפוס סקייטר שיכול לעשות טריק מעניין ולעבוד איתו על סרטון קצר של דקה וקצת רק של אותו טריק, במטרה לקדם את אותם הסקייטרים וכמובן שתהיה זרימה של סרטונים שלי שעולים ויוצאים לאור.

ואיך החברים בקהילה שלנו יוכלו לעזור?

אם אתם אוהבים את מה שאני עושה ומוכנים ורוצים לתמוך: פטראון היא פלטפורמה שנותנת לאנשים כמוני להמשיך לעשות את מה שהם אוהבים, בעזרת תמיכה מינימלית שלכם של 3$ בחודש (כ-10 ש”ח) אצליח להמשיך ולהוציא עוד פרויקטים גדולים יותר או גדולים פחות!
היופי בפלטפורמות האלה זה שבעזרת תמיכה מאוד קטנה של אנשים אפשר להגיע למקום גדול יותר, נגיד אם מאה אנשים יתמכו בי עם הזמן אז תהיה לי יותר אפשרות לעשות דברים גדולים ובאופן שכיח יותר!

רוצים לעזור? הכנסו לאתר ותוכלו להצטרף לקבוצת המשקיעים בבן (הפטרונים)
www.patreon.com/BenSlama

איפה אתה רואה אתך עצמך בעוד שנתיים, שלוש?

זאת שאלה שאמא שלי שואלת אותי הרבה (:, זה מצחיק כי מהצד נראה כאילו אני רק עובד על סרטים וצילומים של סקייטבורד שבסופו של יום לא מכניסים לי כלום, שזה קצת מלחיץ, הורה דואג שרוצה שהילד שלו יצליח וימצא עבודה שיוכל להתפרנס ולחיות טוב. אבל אני חושב שהבנתי שהמקום שאני רוצה להיות בו הוא דווקא המקום שאני נמצא בו עכשיו, זאת אומרת, בעוד שלוש שנים הייתי רוצה לראות את עצמי ממשיך לצלם סקייטבורד ולערוך, לעשות עבודות גדולות יותר ואולי אפילו עם משאבים גדולים יותר.

אני מאמין שכסף זה לא הכל בחיים והכי חשוב זה לדחוף את עצמך לעשות מה שאתה אוהב באמת וממלא אותך, אז בסוף היום אני מרוויח פחות אבל מרגיש מלא, פיקאסו פעם אמר “אני רוצה לחיות כמו איש עני עם הרבה כסף”. איך שאני רואה את זה, אני לא מחפש להרוויח הרבה כי אני בעצמי גם לא כזה בזבזן, אני רוצה שיהיה לי מספיק כסף להרגיש בטוח ולהמשיך לעשות מה שאני אוהב, שזה אומר שהתכנון שלי הוא בעצם וכמובן לעבוד גם בדברים שלא קשורים לסקייט ויתנו לי כסף אבל להצליח לשלב את חיי צילום הסקייט לפחות ב-,50% אם זה אומר לקחת פחות עבודה, להרוויח פחות ולבזבז פחות אבל לעשות את מה שאני אוהב!

 

בן סלמה סקייטבורד

שילוב מנצח, מצלמה וסקייטבורד! וברקע…הרי אילת

תשמע, אנחנו איתך! מה תרצה לומר לסיום?

חשוב לי לציין שהמטרה שלי היא שאוכל להנגיש את מה שאני עושה בחינם בעצם (או ממש ממש בזול) ככה שכולם יוכלו להנות מהחומר גלם שיוצא או מהעזרה שאני נותן, אני רוצה להמשיך לעזור לאנשים לצלם את הפארט הבא שלהם ואני רוצה להמשיך להוציא סרטיי סקייט ברמה הכי גבוהה שאני יכול!
במקום לדרוש הרבה כסף על סרט אחד שיוצא פעם בשנה אני מבקש עזרה קטנה בשביל סרטונים וסרטים שיצאו כל הזמן או באופן שכיח יותר, אני לא מחפש להתעשר מזה אלא לחיות את מה שאני אוהב באופן מינימלי כמה שאפשר! הערכה ענקית ותודה גדולה לכל מי שמוכן לתת ולעזור! אני רואה את זה כמשהו הדדי!

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות יוסי אלמוגי

עזבו רדבול, הסקייטבורד נותן לך כנפיים... אבל בסקייטבורד אין קיצורי דרך, כדי להצליח צריך ליפול, לקום לנסות שוב ולהתמיד, בסוף תרגישו בשיפור וגם בהצלחה.