עמוד הבית / סקייטפארק / סקייטפארק בקניון סביונים, המקום בו סקוטרים וסקייטרים חיים בהרמוניה…
סקייטפארק קניון סביונים

סקייטפארק בקניון סביונים, המקום בו סקוטרים וסקייטרים חיים בהרמוניה…

כל עיר צריכה סקייטפארק’ טוב זה ברור, ובאמת הערים החזקות והגדולות בישראל כבר שם ובגדול, האחרונה היתה זאת עירית חיפה שהקימה סקייטפארק איכותי בפארק שסמוך לים. אבל מה קורה מדובר בישוב קטן, בו תקציבים להקמת סקייטפארק מוגבלים או לא בסדרי העדיפויות? כפי שתראו בבקעת אונו הרימו את הכפפה מנהלי הקניון המקומי, סביונים והחליטו להקים סקייטפארק עבור בני הנוער תושבי הסביבה.

קניון סבניונים בבקעת הוא קניון עם רוח של חדשנות ויזמות, אפשר לראות זאת ממגוון הפעילות והאירועים שהוא מארגן וכן ההקפדה על מיתוג ואיכות. בבקעת אונו, בני הנוער ביקשו גם הם מתחם סקייטפארק, לא רק עבור סקייטבורד אגב, אלא גם עבור סקוטרים ואופניים. ברור וידוע שבני הנוער מוצאים מקומות חלופיים בעיר בהיעדר סקייטפארק אך כמובן זה בדר”כ גם מסוכן יותר ופוגע במבנים ויכול להפריע לעוברים ושבים.

לפני כמה חודשים מנהלי קניון סביונים שבבקעת אונו זיהו את הצורך של בני הנוער והחליטו לקחת את היוזמה לידיים שלהם. בשיתוף חברת עז ערים המתמחה בהקמת סקייטפארקים, תכננו והקימו סקייטפארק קטן, נחמד מוקפד ואיכותי בסמוך לקניון. בנוסף, השקיעו גם בתאורה שתושלם במהלך השבועות הקרובים.

איך משיקים סקייטפארק? באירוע פתיחה כמובן!

כל זה קרה באמצע חודש ספטמבר האחרון, במהלכו נפתח הסקייטפארק באירוע פתיחה חגיגי בשיתוף חברת מד גיר, עם הרבה אנרגיות טובות ובני נוער קורנים מאושר ומכושר… אירוע הפתיחה כלל הופעה של נבחרת מד גר ישראל, שיעורי הכרות ופעלולי אקסטרים, תחרויות, פרסים שווים והכל עטוף במוזיקה טובה עם וויב.
שוחחנו על כך גם עם אפרת ברנס, מנהלת השיווק של קניון סביונים ומבין היוזמים את הקמת הסקייטפארק בסמוך לקניון ובהחלט מסתבר שהחיבור לקהילה גרם לרעיון להפוך למציאות:

” חזון קניון פרנדלי סביונים להיות מרכז קהילתי המאפשר לתושביו ליהנות מידי שבוע ממגוון אטרקציות, אירועים קהילתיים, הופעות לילדים ועוד וכחלק מפעילות זו , הוחלט על הקמת מתחם הסקייט פארק המשמש את תושבי בקעת אונו והסביבה.” מספרת אפרת.

 

סקייטפארק סביונים בקעת אונו

תמונות מאירוע הפתיחה, באדיבות קניון סביונים

אז זה הסיפור הקטן והיוזמה המקומית של קניון סביונים, אנו כמובן מפרגנים ונשמח לשמוע ולספר לכם על עוד יוזמות שכאלו.  אגב, כחלק מהערכות גם חנות מגה ספורט שבקניון הרחיבה משמעותית את מחלקת הסקייט וניתן לרכוש בה סקייטבורדים, סקוטרים, קסדות, מגינים וציוד משלים נוסף.

בינתיים, אם אתם בסביבה ובא לכם לבקר הנה עוד כמה פרטים על הסקייטפארק שבקניון סביונים:

  • שעות פתיחה: 8:00 – 19:00 עד הסדרת התאורה (במהלך חודש נובמבר) ואז יהיה פתוח עד 23:00
  • כתובת הקניון:  דרך משה דיין 3, יהוד מונוסון, למגיעים ברכב, יש חניה בחינם בקניון.
  • שטח: 150 מ”ר
  • מגינים? יש חובת קסדה ומגינים בעת הכניסה לסקייטפארק. (פרטים מלאים בשילוט במקום)
  • מי יכול להכנס? סקייטבורד, סקוטר (קורקינט) ורולרבליידס יכולים. שימו לב, לא ניתן להכנס עם אופניים.
  • דרכי גישה בתחבורה ציבורית: חברת קווים, קווים: 37, 38, 78, 56. חברת ואוליה, קו 475.
  • באתר האינטרנט של קניון סביונים תוכלו להתעדכן באירועים הקשורים גם לסקייטפארק.
  • אתר האינטרנט של חברת עז הרים, שאחראית על הקמת הסקייטפארק בסביונים ועל עוד סקייטפארק ומתקני רכיבה בארץ.
  • אתר מד גיר ישראל,  חנות הסקוטרים (כן כן, לא סקייטבורד אבל אנחנו מפרגנים!).
  • רוצים להכיר עוד סקייטפארקים? כנסו לרשימת הסקייטפארקים המלאה (כמעט) של ישראל.

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות נתי בלכר

אוהב, חי ונושם סקייטבורד כבר המון שנים. מאז שהסקייטפארקים נבנו בארץ, זנח את הספוטים בעיר ושורץ בסקייטפארקים ברחבי גוש דן. אם יש לי חלום אז הייתי רוצה שטוני הוק יבקר בארץ...