עמוד הבית / לונגבורד / לונגבורד פארק? כן, יש דבר כזה!

לונגבורד פארק? כן, יש דבר כזה!

“…נמאס מהסקייטפארק! רוצים משהו משלנו, גם לנו מגיע פארק, לונגבורד פארק!!!”.
כך הכל התחיל, אי שם בשנת 2012, זה היה במהלך “מפגש פתוח” בין נציגי העיריה לבין קבוצת חובבי לונגבורד בעיירה קאמלופס (Kamloops) שבקולומביה הבריטית, קנדה. הרקע לכל זה נבע מהתעלמות העירייה מצרכי הלונגבורד במהלך הקמת הסקייטפארק העירוני החדש כמה חודשים קודם לכן.

סקייטפארק מקבל תשומת לב…וללונגבורד לא נשאר 🙁

אכן, הסקייטבורד קיבל בעשור האחרון הרבה תשומת לב והשקעה, מהמרחב העירוני עוברים אט אט הסקייטרים אל הסקייטפארק, המדמה ספוטים במרחב עירוני (אורבני).
אבל מה לגבי הלונגבורד? למה אף אחד לא דואג שם למתחם ייעודי, “לונגבורד פארק” (אם נכון לכנות את זה כך).
כפי שבוודאי אתם יודעים לונגבורד ודאון היל בפרט, זה כבישים וירידות, כיום קשה מאוד למצוא כבישים וירידות ללא מכוניות, ככה שהמרחב של חובבי הלונגבורד מאוד מצומצם.

אז ללונגבורד, לא מגיע!?

מצד אחד, יותר מצטרפים לחווית הלונגבורד,בדר”כ החברים החדשים פחות רוצים אקסטרים וכן מצפים לתשתית טובה.
מצד שני, רשויות מקומיות מבינות שספורט סקייטבורד זה לא רק סקייטפארק וכבר בארץ התחלנו לראות פאמפטראק שיכול להתאים גם ללונגבורד (למשל בקרית גת).

4/10/2014 היום בו זה קרה לראשונה בעולם…נפתח לראשונה לונגבורד פארק!

כאמור הבשורה מגיעה הפעם מקנדה הרחוקה, לאחר מאבקים ולחץ מול העירייה, החליטו במחלקת הספורט להקשיב ולהקים (לראשונה בעולם) לוגנבורד פארק עבור חובבי הדאון היל דאון היל.
מדובר בשטח גדול מאוד שכולל שני מסלולים (באורך כולל של 350 מטר) באיכות אספלט טובה מאוד. המסלול הראשון מיועד למתחילים – חובבים, עם סיבוב רחבים יותר ומדרון מתון יחסית והשני, מסלול למתקדמים הכולל סיבובים חדים יחסית ומדרון יותר תלול. בשני המסלולים השוליים בצידי המסלול הם חול רך, ככה שאם חלילה נופלים, יחסית מדובר בנפילה רכה.

לטענת נציגי העירייה מדובר בוודאות בלונגבורד פארק הראשון בעולם, מענין יהיה לראות האם רשויות מקומיות ועייריות בארץ ובעולם, ימשיכו במגמה והסנונית שבקנדה תבשר על בוא גשם של לונגבורד פארקים שיתנו תנופה לתחום שצריך להתרחב יותר.

רוצים לדעת עוד? סבבה הנה כמה קישורים להמשיך ולקרוא:

אז אחרי הסקייטפארק והפאמפטראק, האם נזכה גם "ללונגבורד-פארק" בארץ?

סקרנים לגבי התוצאות?

Loading ... Loading ...

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות דיתה טאנלס

הכל התחיל שהייתי ילדה קטנה, הביאו לי סקייטבורד ירוק מאמריקה... והיום 20 שנה אחרי, כל סקייטבורד שלי חייב להיות עם מוטיב ירוק...בשנים האחרונות זה בעיקר לונגבורד עם הרבה דאון-היל ארץ ישראלי (תתפלאו אבל יש המון מקומות)