עמוד הבית / סקייטפארק / למה כולם מתלהבים מהסקייטפארק הזה? רמז, חכו שיחשיך קצת
סקייטפארק זוהר בחושך

למה כולם מתלהבים מהסקייטפארק הזה? רמז, חכו שיחשיך קצת

בסך הכל מדובר על סקיטפארק די קטן (260 מ”ר) שהוקם בשנת 2012 בעיירה קטנה שבצרפת ומידי לילה הוא מושך אליו לא מעט סקייטרים מכל אירופה…

הסיפור מתחיל באמן דרום קוריאני בשם קו ג’יאונג (Koo Jeong) שהוזמן כדי לעצב ולבנות פסל מעץ עבור המרכז לעיצוב ואומנות שבעיר וואסיווריה (Vassivière) שבצרפת. מפה לשם, התוכניות קצת השתנו, וזאת מכיוון שקו ג’יאונג החליט שנכון יותר לתכנן סקייטפארק ייחודי עבור סקייטבורד, רולר ו-BMX במקום הפסל הענק מעץ שתוכנן בהתחלה.

וועדת המכרזים אומנם הופתעה מהתפנית אך זרמה ואישרה את שינוי הייעוד. בהתאם לפרויקט גויס גם משרד האדריכלים “L’Escaut architectures” שהיה אמון על התכנון והבניה.
התוצאה מפתיעה ומקורית ביותר, הצוות המוביל החליט להתנסות בחומרים מיוחדים שקיימים בתעשייה וציפה את כל הבטון בסקייטפארק בחומר שזוהר בחושך, כחלופה לתאורה.

סקייטפארק זוהר בחושך

בשעות היום זה נראה כמו עוד סקייטפארק רגיל. מקור: L’Escaut architectures

החומר הזרחני כל כך אפקטיבי, כך שמספיק 10 דקות של שמש, כדי שהסקייטפארק כולו יזהר בחושך במשך כ-10 שעות!
בשעות היום הסקייטפארק נראה לבן עם גוון קל ביותר של ירוק בהיר, אבל מיד כשמחשיך מתחיל הציפוי לזרוח ולזהור וכל הסקייטפארק מקבל מראה קסום, מיסטי ומסקרן.
כמובן שניתן להחליק כרגיל וזאת מכיוון שהאור הנפלט מהבטון חזק מאוד ומאיר כל אובייקט שנמצא על גבי המשטח עצמו (למשל סקייטרים…).

אז בפעם הבאה שיוצא לכם לבקר בצרפת, תחשבו אולי לעשות קפיצה קטנה ולילית אל העיירה Vassivière, רק קצת יותר מארבע שעות נסיעה ברכב מפריז ;).

סקייטפארק זוהר בחושך

ובלילה, הסקייטפארק “הופך את עורו” ומקבל מראה קסום עם ניחוח מדע בדיוני. מקור: L’Escaut architectures

סקייטפארק זוהר בחושך

אותו הסקייטפארק הפעם צילום מלמעלה, אווירה חייזרית משהו. מקור:L’Escaut architectures

  • עמוד הפרויקט באתר חברת האדריכלים L’Escaut architectures
  • הסיפור המלא, כולל צילומים מתהליך הבניה וסרטונים, במגזין הסקייטבורד Confusion

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות דיתה טאנלס

הכל התחיל שהייתי ילדה קטנה, הביאו לי סקייטבורד ירוק מאמריקה... והיום 20 שנה אחרי, כל סקייטבורד שלי חייב להיות עם מוטיב ירוק...בשנים האחרונות זה בעיקר לונגבורד עם הרבה דאון-היל ארץ ישראלי (תתפלאו אבל יש המון מקומות)