עמוד הבית / הכירו את הסקייטר / הכירו את הסקייטר (6): מעין לוי, סקייטרית הכי ירושלמית שיש!
מעין לוי - סקייטרית ירושלמית

הכירו את הסקייטר (6): מעין לוי, סקייטרית הכי ירושלמית שיש!

הנה אנחנו בעיצומו של האביב, יש כבר שעון קיץ והרבה יותר זמן לסקייטבורד… והפעם אנו שמחים ולשתף אתכם בשיחה מקסימה בה תכירו את מעין לוי מירושלים, מעין היא ממקימות קבוצת הבנות J.S.G – JERUSALEM SKATERS GIRLS, ואתם בטח נתקלתם בה בסקייטפארק בירושלים או בגלית. אז הנה עכשיו אתם יכולים להכיר אותה קצת יותר. ומתארגן גם מפגש בנות גדול בעוד כמה שבועות אז שווה להציץ בהמשך הכתבה ולהתעדכן בפרטים…

מעין לוי - סקייטרית מירושלים

מעין לוי. צילום: פאולה רוילבה

כרטיס ביקור
שם מלא: מעין לוי
גיל: 24
עיסוק בחיים: סקייטרית, לומדת מדעי כדור הארץ- אקלים אוקינוגרפיה ואטמוספירה, מדריכה בנוער שוחר מדע וברמנית.
מתי התחלת לעסוק בסקייטבורד? בגיל 16

האם את זוכרת את הסשן הראשון שלך?
הייתי עם חברות שרצו להיות מגניבות וליסוע בסקייט, הצטרפתי אליהן וקלטתי שזה ממש כיף וגם שאני דיי טובה בזה. הן כולן פרשו אחרי חודש ואני מאז לא הפסקתי לנסוע. היה לי סקייט צעצוע בבית וכבר ידעתי קצת לנסוע לפני אבל לא זוכרת מתי היתה הפעם הראשונה ממש.

האם היו לך גם רגעים פחות טובים?
כן, היה לי תקופה של נקעים חוזרים בשתי הרגליים (עד היום נקע זה הפחד הכי גדול שלי ) בערך 30 פעם נקעתי את הרגל, ומפעם לפעם זה ביאס אותי יותר בעיקר כי זה אומר לא ליסוע בסקייט תקופה. בנוסף, בתקופת הצבא היה לי כאבי גב למשך כמה חודשים שנעלמו מיד אחרי הצבא =)

אלו רגעי שיא את זוכרת שהיו לך בסקייטבורד?
אוקי היו כמה שאני זוכרת במיוחד, הרגע הזה שנחתתי פליפ!! והרגע שבו אני ופאולה החלטנו להקיים קבוצת סקייט בנות !!JSG-jerusalme skater girls. כשהייתי בסן פרנסיסקו יצאתי עם סקייטר מקומי והוא לקח אותי לדייט בספוט סקייט- בבסיס צבאי נטוש שמשקיף על גשר הזהב אני חושבת שאף דייט כבר לא יצליח להתעלות על זה… וכשנסעתי לארגנטינה פגשתי קבוצת בנות שנקראות Skatechikar שנוסעות של סקייט הם קיבלו אותי כמו אחות ובאו לקחת אותי עם טוסטוס לתחרות סקייט בנות הראשון שהשתתפתי בו =) היה מטורף.

סקייטבורד בניחוח חו"ל

קצת ניחוח חו”ל בסקייטפארק שבווניס ביץ, לוס אנג’לס. צילום: רון לוי

מדוע התחברת לסקייטבורד?
תמיד הייתי ילדה ספורטיבית אבל סקייטבורד באמת הצליח לתפוס אותי, סקייטבורד מעבר לאדרנלין ולספורט,זה כבר חלק מהלייף סטייל כל החשיבה הופכת להיות סביב זה,החברים התרבות הסגנון. בכל העולם אני מוצאת חברים חדשים רק בגלל שאני נוסעת על סקייט ומכירה ספוטים ומקומות של מקומיים. את ההרגשה על סקייט קשה לתאר זה כמו סוג של מדיטציה, כל הבעיות נעלמות ורק הסקייט והטריק שרוצים לנחות נמצא בראש. וכמובן שזה פשוט הכי כיף בעולם!!

בחרי סקייטריט אחת מהארץ לפרגן לה?
פאולה רוילבה, היא החברה הכי טובה שלי, היא נוסעת בסטייל ושוחטת. הקמנו ביחד את הקבוצה של JSG ובלעדיה זה לא היה מגיע למה שזה היום. אנחנו תומכות אחת בשנייה ונותנות מוטיבציה זו לזו.

ועכשיו בחרי סקייטר אחד מהארץ לפרגן לו? ג’ימי (נועם באר) הכי כיף לראות אותו נוסע בסשנים, נוסע בסטייל ובצורה מושלמת. ומעבר לזה הוא אחלה בנאדם.
ואחד מחו”ל?  Milton Martinez פרו סקייטר מארגנטינה.

מה יש לך לספר על קבוצת הבנות JSG?
התחלנו מקבוצה קטנה (אני ופאולה) והיום יש כבר 10 בנות וזה רק הולך וגדל ובנוסף אנחנו משתפות פעולה עם הבנות של הלונגבורד שהן כבר קבוצה דיי גדולה. כשאני התחלתי לנסוע הייתי הבחורה היחידה בסקייטפארק, שכן אני מודה שלפעמים זה כיף אבל הרבה יותר כיף להיות חלק מקבוצה ושיש לך תמיכה. היום לילדות שמתחילות לנסוע סקייט יש לאן לשאוף ויש להן מי שילמד אותן ויתמוך בהן. כן, גם הבנים תמכו בי במובן מסוים אבל זה לא אותו דבר, אני אישית לא יכולה להתחרות בגבר כי אין מה לעשות כמו בכל ספורט יש הפרדה בין נשים וגברים וכאשר הרמה היא לא פחות או יותר אותו דבר אין מספיק מוטיבציה להתקדם. בנות יכולות לנסוע בסקייט והן גם שוחטות!! אבל כמו כל בכל דבר צריך מישהו שיתמוך ויקדם את זה הלאה. זאת בדיוק המטרה של הקבוצה להראות לבנות שהן יכולות לנסוע ושיש מי שיתמוך בהן, בנוסף אנחנו מנסות להגדיל את הסצנה לעשות אירועים ותחרויות גם לבנות ומקווה שבהמשך גם ספונסרים.

עושים סקייטבורד בסקייטפארק

אי שם באחד הסקייטפארים בארץ (בירושלים)…צילום: בר גפני

לאן את רוצה להגיע בסקייטבורד?
אז השאיפות כמו שאמרתי זה להגדיל את הסצנה לבנות, שיהיו תחרוית וספונסרים, ואולי גם להגיע לעולם עם JSG ׁואז כבר נהפוך ISG. והשאיפות שלי לעצמי זה פשוט להמשיך לנסוע ולהשתפר.

האם לדעתך לסקייטריות יש סגנון בהתאם למדינה, ארץ המוצא שלהן? יש הבדלים קטנים’ אבל זה כל היופי בסקייטבורד למרות שכולם ממדינות שונות כולם מדברים את שפת הסקייט!!

איזו תכונה את אוהבת בסקייטבורד ישראלי? אני אוהבת את זה שכולם מכירים את כולם, וזה קצת אנדרגראונד. למרות שאני גם מצד שני רוצה שהסצנה תגדל לפחות לבנות.

במה לדעתך עוזר לך העיסוק בסקייטבורד בחיים הרגילים שלך?
אני חושבת שזה משחרר אותי מכל העומס ומכל הטכנולוגיה, הופך אותי לחברותית, זה עושה אותי בריאה וחזקה יותר, מעלה את הביטחון העצמי וגורם לי לחשיבה יצירתית יותר. קיצר זה נפלא לא מבינה איך לא כולם נוסעים על סקייט..

עם אילו אתגרים מתמודדים בסקייטבורד?
אוקי, אז יש את העניין של הנסיעה והטריקים עצמם צריך להתגבר על הפחד ואחרי שעברנו את הפחד מתחיל אימון אין סופי ללמידת הטריקים ושיפורם. התמודדות עם פציעות והרבה פעמים פציעות חוזרות ובכל זאת קמים כל פעם וחוזרים לנסוע. מתמודדים עם משטרה ואנשים שמנסים להעיף אותנו,מתמודדים עם חברה אטומה שבטוחה שזה משהו של ילדים ובמקרה של בנות אז גם להתמודד עם אנשים שחושבים שזה רק לבנים. פעם התמודדנו עם זה שלא היו סקייטפארקים כמו שצריך בארץ אבל היום כבר כמעט בכל עיר יש.

סקייטבורד בגולדה מעין לוי

מעין לוי בפורטרט של סקייטרית אמיתית במתחם גולדה! צילום: דפי חגי

אילו טיפים את יכולה לתת למי שרוצה להתחיל?
להתחיל ללמוד את הדברים מהבסיס לא לקפוץ מהר מידי לתרגילים מסובכים ואז להתייאש כשלא מצליחים. בכללי לא להתייאש זה קשה אבל זה גם הכי מספק בעולם, והיא מוזמנת לדבר איתי ולהצטרף לקבוצה =).

אילו טיפים את יכולה לתת למי שכבר עוסקת בסקייטבורד?
להמשיך במה שהיא עושה וגם לא להתייאש (גם אנחנו אחרי שנים של נסיעה לפעמים מרגישות אבודות וצריכות תמיכה).

יש משהו בסקייטבורד שאת רוצה לעשות ועדיין לא עשית?
כן לרדת בדרופ את החלק הכי גבוה של הפול בגלית או בירושלים… ועוד מלא דברים…

קסדה ומיגון? האמת שאני לא נוסעת עם מיגון.. תכלס לא יודעת למה. אבל ילדים חובה.

אם לא היית עוסקת בסקייטבורד, אז מה היית עושה?
קשה לי לחשוב על עצמי בלי סקייט, אבל כנראה שחוקרת טבע, מציירת, גלישת גלים, טיפוס…

מהם המקומות המועדפים עליך לסשנים?
הסקייטפארק בירושלים וגולדה אלו המקומות העיקריים שאני נוסעת בהם כי הם הכי נגישים, אבל נראה לי שהכי כיף לגוון וללכת לספוטים חדשים או בכלל בעולם.

מעין, מככבת בפארט איכותי בהפקת דלורוס (Dolores):

איזה מוסיקה את שומעת בסשנים? זה משתנה, היפ הופ, רוק, פאנק (עם f) אלקטרוני..

איזה יעד בחו”ל הייתה טס אליו לסשן סקייטבורד טוב? בקיץ אנחנו מתכננות לטוס לברצלונה!!

החל מקרש ועד לנעליים, קצת על ציוד מועדף? יפה שזה הדבר האחרון ששאלת עליו לבינתיים 😉  ברוב הכתובת שעשו עלינו שאלו אותנו בעיקר על אופנה ומותגים ואיזה גרביים אנחנו לובשות. כן יש לזה חלק בסקייטבורד, אבל אני אישית מעדיפה לא למקד את העניין בזה, ופחות אכפת לי המותג העיקר שאני אוהבת את הסגנון. וכמובן שזה צריך להיות מקצועי, נעלי סקייט וכו..

סקייטבורד בירושלים - מעין לוי

Backside בסקייטפארק הביתי בירושלים. צילום: עידו ברביק

עוד משהו שתרצי לומר לאומה?
ממליצה להיכנס ולבקר בעמוד הפייסבוק של הקבוצה שלנו: J.S.G – JERUSALEM SKATERS GIRLS

!Why walk? if you can skate

ואם בא לכן (ולכם) להצטרף לאחד המפגשים, אז תזמון זה הכל בחיים והנה יש לכם מפגש מתוכנן ב24/4. קבוצת הבנות מארגנת מפגש שאפילו קיבל אחלה שם (!Why walk? if you can skate)  שייתקיים בגולדה (מתחם הקאמרי החדש). כל הפרטים בעמוד האירוע בפייסבוק, כנסו כנסו!

אז הנה הסתיימה לה עוד שיחה מעניינת וקולחת (השישית בסדרת הכתבות!) ואין ספק שאנו יוצאים מהקפאון החלקי של החורף ורואים כבר את הקיץ מעבר לפינה, תחילת העונה הטובה של הסקייט. שמחנו להכיר לכם את מעין. ועוד דבר אחד קטן לסיום, אם גם אתם רוצים להופיע באחת מהכתבות הבאות בסדרה, מעולה! כתבו אלינו team@sk8r.co.il או הכנסו לעמוד יצירת קשר ונשמח לדבר איתכם ולהכיר יותר.

  • עמוד הפייסבוק של מעין לוי.
  • כתבה במגזין Vogue על בנות הסקייטבורד בישראל (שם תוכלו לקרוא גם על מעין)
  • רוצים להכיר עוד סקייטריות וסקייטרים? סבבה, כנסו לעמוד המרכז את סדרת הכתבות שלנו “הכירו את הסקייטר“.

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות נתי בלכר

אוהב, חי ונושם סקייטבורד כבר המון שנים. מאז שהסקייטפארקים נבנו בארץ, זנח את הספוטים בעיר ושורץ בסקייטפארקים ברחבי גוש דן. אם יש לי חלום אז הייתי רוצה שטוני הוק יבקר בארץ...