עמוד הבית / קולנוע וטלוויזיה / Thrashin-טרשין, סרט הסקייטבורד של שנות ה-80 זמין לצפייה ביוטיוב
סרט הסקייטבורד טרשין

Thrashin-טרשין, סרט הסקייטבורד של שנות ה-80 זמין לצפייה ביוטיוב

ממש לפני 30 שנה, בשנת 1986 יצא לאקרנים הסרט טרשין (Thrashin), לצורך הפעלולים נבחרו מיטב הסקייטרים של אותה תקופה (שהיום נחשבים אגדות חיות) טוני אלווה (Tony Alva), טוני הוק (Tony Hawk), כריסטיאן הוסוי (Christian Hosoi) וסטיב קבלרו (Steve Caballer) הסרט במקור כלל אפילו את ג’וני דפ, אבל המפיק משיקולים שונים החליט להוציא אותו בעריכות הסופיות של הסרט.

אז הנה אנחנו בשנות ה-80 , שנת 1986. הסרט מספר על היריבות בין שתי כנופיות נוער, “וואלי בויז” ו-“פאנק רוקרז” , רק שבמקום אקדחים או סכינים, חברי הכנופיות חמושים ב…סקייטבורדים.
מדובר על סרט עלילתי באורך מלא מהראשונים בז’אנר הסקייטבורד אשר מספר על מחליקי סקייטבורד וחייהם. הסיפור עוקב אחר מחליק צעיר בשם קורי וובסטר. הוא מחליק חובב שרוצה לזכות בתחרות החלקה בדאון היל. הוא מתאהב בבחורה יפה בשם כריסי, שאחיה הגדול הוא במקרה גם המנהיג של להקת רוק/פאנק מחליקה שנקראת “הפגיונות”. הסרט בכיכובם של ג’וש ברולין, רוברט רסלר, ופמלה גידלי. כמו כן, יש הרבה מחליקים גדולים משנות ה-80, כמו טוני אלווה (Tony Alva), טוני הוק (Tony Hawk), כריסטיאן הוסוי (Christian Hosoi) וסטיב קבלרו (Steve Caballer). הסרט במקור כלל אפילו את ג’וני דפ, אבל המפיק הוציא אותו.

אז חבל לספר יותר מידי, הנה הסרט בכבודו ובעצמו זמין לצפייה ביוטיוב

במהלך הסרט מתקיימת כאמור תחרות דאון היל, במאי הסרט באופן חדשני באותה תקופה מחליט להתקים גם מצלמה כל גבי אחד הסקייטבורדים שמבצעים דאון היל ככה שהצופים בסרט ממש יכולים להרגיש את התחושה של דאון היל. שוב, בעידן של היום רחפנים / מצלמות גו-פרו, זה נשמע רגיל אבל, תחשבו לפני 30 שנה זה בהחלט שבר את גבולות הצילום בסרטי סקייטבורד ופעולה.
ציון הגולשים: 73 באתר rottentomatoes.com

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות דיתה טאנלס

הכל התחיל שהייתי ילדה קטנה, הביאו לי סקייטבורד ירוק מאמריקה... והיום 20 שנה אחרי, כל סקייטבורד שלי חייב להיות עם מוטיב ירוק...בשנים האחרונות זה בעיקר לונגבורד עם הרבה דאון-היל ארץ ישראלי (תתפלאו אבל יש המון מקומות)