עמוד הבית / סקייטבורד / עולם הסקייטבורד נפרד לשלום ♡ מדייוויד בואי
דיוויד בואי, אגדה בעולם הסקייטבורד
דיוויד בואי, צילום משנת 2007. מקור: stratopaul@ Flickr.com

עולם הסקייטבורד נפרד לשלום ♡ מדייוויד בואי

“אני לא יודע לאן אני הולך מכאן, אבל אני יודע שזה לא יהיה משעמם…”
דייוויד בואי, 1947 – 2016.

דייוויד בואי, עזב את עולמנו בשבוע שעבר, יומיים בלבד לאחר שמלאו לו 69 שנים ושבוע לאחר שהשיק את האלבום החדש בלקסטאר (Blackstar).
אין ספק שהוא היה אגדה עוד בחייו, לדורות רבים בעולם הסקייטבורד שגדלו על המוסיקה וכנראה שיהיה אגדה גדולה עוד יותר לדורות הבאים שיגדלו על המוסיקה הנצחית והשירים המדהימים שיצר.

עולם הסקייטבורד שותף לקשר מיוחד ביותר עם דייוויד בואי, את המוסיקה שלו תמיד אפשר היה למצוא בקלסיקות של סרטי הסקייטבורד. שירים שהיו השראה קסומה לסקייטרים שהצליחו לבצע תרגילים והחליטו שאחד משיריו של בואי הוא המתאים ביותר לפס הקול של הסרטון. בואי, זיקית מוסיקלית שאין כמותה, ידע ליצור מוסיקה שיכלה להתאים לכל סקייטר בהתאם לסגנון שלו.

בואי, אומנם לא היה סקייטר אבל צפה בתרבות הסקייטבורד שהתפתחה החל משנות השמונים ומאוד העריך את השפעתה על עולם התרבות, האומנות והעיצוב. הוא זיהה בתופעת חנויות הסקייטבורד דרך ביטוי טובה למסחור נכון של התרבות המודרנית.
בראיון משנת 2003 אף סיפר זאת מנקודת מבטו: “איפה שאני גר, יש בטח 7 חנויות סקייטבורד בטווח של כמה מאות מטרים, אם הייתי היום ילד ובענין של סקייטבורד ,בטח הייתי מחפש את החנויות האלו.”

קרש סקייטבורד שיוצר בהוקרה לדייוויד בואי

לפני כמה שנים השיקה חברת TRAP קרש סקייטבורד מיוחד בהוקרה לדייוויד בואי. מקור: skatedeluxe.de

השירים ופס הקול שבפארטים…

לפס הקול שבפארט יש משמעות רבה, בדר”כ זאת המוסיקה ששומע הסקייטר תוך כדי ביצוע התרגילים וכן הוא מקבל חיזוק, השראה ואנרגיות טובות שעוזרות להצליח באתגר. לכן, אין ספק שהקרמה הזאת בין שיריו של בואי ולבין הסקייטרים, חזקה ומשמעותית ותמשיך להתקיים גם לדורות הבאים של הסקייטרים.

לזכרו של דייוויד בואי והמורשת שלו עבור תרבות הסקייטבורד החלטנו לרכז עבורכם פארטים, סרטוני וידאו על טהרת הסקייטבורד שכולם כוללים כפס קול את אחד משיריו:

THAYNAN COSTA – “DE LA CALLE/ DA RUA”

TOM PENNY – “HIGH 5″ 1995

(The Chocolate section in Girl Yeah Right (2003

(Bryan Herman’s part in Baker 3 (2005

BRYAN HERMAN – “ BAKER 3″

Arto Saari – Flip Sorry

ונקנח ב-2 סיפורים מהפייסבוק

הראשון הוא על אנג’י בואי, אישתו לשעבר של דייוויד, שבמקרה נמצאת כרגע כדיירת בסדרת האח הגדול באנגליה, כאשר נודע לאנג’י שדייוויד מת, אז בואו רק נגיד שהאירוע התפתח להזייה אחת גדולה, כמו שרק בית האח הגדול יכול להפיק

הסיפור השני, הוא על המפיק היהודי בארי לנגפורד, סבו של ליאור דיין (ואביה של קרוליין) שמסתבר כי הוא האחראי על פריצת הדרך בקריירה של בואי. ליאור, חד כתער, כותב זאת בסגנון איכותי ומרתק בעמוד הפייסבוק שלו.

  • כאמור בעבר היה גם סקייטבורד של חברת TRAP שיוצר בעבר כהוקרה לדייוויד בואי עוד בחייו, אזל מהמלאי אבל בכל שווה להתעדכן באתר.
  • כתבה נוספת (עם פארטים נוספים) לזכרו של דייוויד בואי באתר Place Skateboarding.
  • אתר Jenkem Mag מצדיע לדייוויד בואי ונפרד לשלום עם אוסף מורחבים של פארטים בהשראתו.
  • גם אתר Ripped Laces נפרד עם פארטים נבחרים לזכרו של דייוויד בואי.
  • לראיון המלא עם דייוויד בואי באתר complex.com.
  • תמונת הפוסט באדיבות stratopaul@ באתר Flickr.

 

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות נתי בלכר

אוהב, חי ונושם סקייטבורד כבר המון שנים. מאז שהסקייטפארקים נבנו בארץ, זנח את הספוטים בעיר ושורץ בסקייטפארקים ברחבי גוש דן. אם יש לי חלום אז הייתי רוצה שטוני הוק יבקר בארץ...