עמוד הבית / סקייטבורד / צעיר לנצח, הכירו את ניל אונגר…
  • מתוך הקליפ "Young & Unafraid". מקור: YouTube

  • מתוך הקליפ "Young & Unafraid". מקור: YouTube

  • מתוך הסרטון From pines to palms. מקור: YouTube

  • מתוך הסרטון From pines to palms. מקור: YouTube

  • מתוך הסרטון NEAL UNGER - 60 YEAR OLD SKATEBOARDER. מקור: YouTube

צעיר לנצח, הכירו את ניל אונגר…

ניל אונגר (Neal Unger), המכונה “The Dude” אינו נראה כמו סקייטר רגיל, והסיבה היא כמובן הגיל, אבל כולנו מכירים את המשפט הידוע “זה לא חשוב הגיל, העיקר התרגיל” ונראה כאילו המציאו אותו על סקייטבורד ועל ניל במיוחד. ניל מעניק השראה רבה ומוכיח שאף פעם לא מאוחר מידי לחזור לתחביב ישן או במקרה שלו להתחיל אחד חדש, הרי הוא התחיל ללמוד סקייטבורד רק לפני שנים ספורות.

ניל, כבר כמעט בן 60, יליד שנת 1957 נולד ומתגורר במדינת קליפורניה בארה”ב. ניל הוא אגדה ומופת, מוכיח בכל יום מחדש שהגיל לא צריך לעצור את השאיפות שלנו.
עבור ניל סקייטבורדינג הוא אמצעי ליישר ולתאם בין הגוף והנפש, “אני מוצא תרפיה בסקייטבורד, ותכל’ס אני עדיין מגדיר את עצמי כמתחיל ומידי יום מנסה להשתפר, ככל שאני מחזק את הבאלאנס שלי בחיים אני גם משפר בהתאם את המיומנות שלי בסקייטבורד”. ניל הוא בהחלט דוגמה למופת לסטודנט לכל החיים (lifelong learner) אשר מקפיד להשקיע וללמוד דברים חדשים בסקייטבורד. ניל ממשיך להתמקצע להצליח לבצע תרגילים וכן להמציא תרגילים וסגנון משל עצמו בהם ניתן לצפות בערוץ היוטיוב שלו.

הנה שלושה סרטונים המציגים את הסיפור המיוחד של ניל אונגר סקייטר שנשאר צעיר לנצח, הסיפור כ”כ מענין שניל מקבל כיום חסויות וכן נחשב לדמות מוכרת ואהודה בקרב קהילת הסקייטבורד בקליפורניה.

From pines to palms יום בחיי…ניל אונגר 

צוות ההפקה של Old Skateboards החליט להצטרף ולבלות עם ניל במשך כמה ימים בקליפורניה, ללמוד על תפיסת העולם שלו, לשמוע על תהליך הלימוד שלו עם הסקייטבורד, הפידבקים שהוא מקבל מהסביבה ולאן הוא עוד שואף להגיע. הסרטון נקרא from pines to palms (בתרגום מאורנים עד לדקלים) וזאת בגלל הסביבה הטבעית של קליפורניה, מקום מגוריו של ניל, שם ניתן למצוא עצי דקל באזור החוף וכן עצי אורן באזורי ההר.

אגב, ריי אדאמס ז”ל אחד מהסקייטרים האגדיים של Z-Boys הוא כמעט בן גילו של ניל, צעיר ממנו רק ב-4 שנים. אחת האמרות המפורסמות של ריי היתה: You don’t quit skating because you get old… You get old because you quit” “skating ובתרגום: “אתה לא מפסיק סקייטבורד בגלל שאתה מזדקן, אתה מזדקן בגלל שאתה מפסיק סקייטבורד!”

הכוכב של הקליפ, ניל והסקייטבורד 

במאי 2015, להקת The Moth & The Flame בחרה בניל לככב בקליפ של הסינגל החדש שהוציאה “Young & Unafraid” (בתרגום: צעיר ולא מפחד). במהלך הקליפ נראה ניל מבצע תרגילים בסקייטבורד בהאנגר ענק ולרגע אפשר לחשוב שמדובר בסקייטר בן 20. הקליפ זכה להצלחה וגרף מעל למליון צפיות ביוטיוב וכן תגובות גולשים רבות ומפרגנות.

אז מה אתם חושבים על ניר אונגר?

סקרנים לגבי התוצאות?

Loading ... Loading ...

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות נתי בלכר

אוהב, חי ונושם סקייטבורד כבר המון שנים. מאז שהסקייטפארקים נבנו בארץ, זנח את הספוטים בעיר ושורץ בסקייטפארקים ברחבי גוש דן. אם יש לי חלום אז הייתי רוצה שטוני הוק יבקר בארץ...