עמוד הבית / שיאי גינס / לאיזה מרחק כבר אפשר להגיע ב-Ollie? (וכן יש פה שיא עולם)

לאיזה מרחק כבר אפשר להגיע ב-Ollie? (וכן יש פה שיא עולם)

בשנים האחרונות נשברו 2 שיאים בקפיצות סקייטבורד מסוג Ollie. הראשון היה בפברואר 2011 ב- MAGIC trade show שהתקיים בלאס-וגאס אז שבר אלדרין גרסיה (Aldrin Garcia) שיא גינס בקפיצת Ollie לגובה. אבל כמו בספורט קפיצה לגובה זה מצוין אבל אסור לשכוח את הקפיצה למרחק שהיא מעניינת לא פחות. אז השיא השני שנשבר הוא בקפיצת Ollie למרחק, הכירו את ג’ורדן הופרט (Jordan Hoffart) שהחליט בשנת 2014 לשבור את שיא עולם הקודם.

בתחילה נספר שהשיא הקודם בקפיצת סקייטבורד מסוג Ollie הוא כ- 4.87 מטר והמטרה של ג’ורדן היתה כמובן לקפוץ רחוק יותר, כמה רחוק? תיכף תראו.
ולמי שרוצה לקרוא ולהכיר את השיא של קפיצת Ollie לגובה, כתבנו על כך לא מזמן בפוסט מיוחד, אלדרין גרסיה (Aldrin Garcia) שיא גינס בקפיצת Ollie לגובה.
כמו בכל תחרות ספורט, מתחילים במוקדמות במרחקים קצרים יותר, והקפיצה הראשונה היתה של 4.26 מטר, קפיצה קלה יחסית למרות שבסיומה סיפר ג’ורדן שחשב שזה יהיה יותר קל. כדי לא לאבד בטחון החליט ג’ורדן להמשיך בקצב ויצא לקפיצה שניה, רחוקה יותר של 4.57 מטר. את הקפיצה הזאת עבר בסדר גמור והוא הרגיש שהוא מוכן להתקדם לקפיצה של 4.87 מטר, עוד לא לשבור את שיא העולם אבל להגיע אליו. נדרשו לכך כמה קפיצות הוא כל הזמן גירד את קצה הדשא והרגיש שהוא לא ממש מצליח לעבור את המרחק חלק, אבל (כמו שאנו תמיד אומרים “התמדה התמדה התמדה”) בנסיון השלישי הוא הצליח לעבור חלק וגם הצילומים הראו בוודאות שהוא עבר את המרחק (We called it a make)..
בשלב זה עלתה השאלה בכמה לנסות ולשבור את שיא העולם? ב-10 סנטימטר, 20 סנטימטר, לאחר דיונים בין ג’ורדן לצוותו הם החליטו להעלות את הרף למרחק של 5.02, כלומר לנסות ולשבור את שיא העולם ב-15 סנטימטרים נוספים. לטענתו של ג’ורדן הוא הרגיש שזה המרחק הריאלי עבורו מכיוון שהוא כבר מרגיש את השרירים ברגליים מתחילים להתעייף. תוך כדי שהוא צובר תאוצה אדירה הוא ביצע את הקפיצה מצוין והצליח לעבור ללא בעיות את המרחק, אבל משהו העיב על החגיגה, הצילומים הראו שהגלגלים האחוריים מגרדים קלות את הדשא וגורמים לו לזוז, “אני רוצה את זה יותר חוקי” (More legit) אמר ג’ורדן ויצא לעוד סבב של כמה קפיצות לא מוצלחות כל כך, אבל בסוף הוא הצליח לעבור את המרחק בפער רב, הרחק ממשטח הדשא הירוק.

ג’ורדן אומנם הסתפק בזה אבל אנו מקווים שבעתיד הוא ינסה שוב וישבור את שיא העולם של עצמו לפחות למרחק 5.15 מטר, תסתכלו טוב בקפיצות האחרונות, אנחנו חושבים שרואים שם שהוא בהחלט יכול.
התחלנו בתחרויות ספורט אז נספר על שיאי העולם בקפיצה לרוחק. השיא לנשים נקבע ע”י גלינה ציסטייקובה (ברית המועצות) בשנת 1988 עם התוצאה 7.52 מטר. השיא לגברים נקבע ע”י מייק פאאול (ארה”ב) בשנת 1991 בטוקיו ועמד על 8.95 מטר, האמת ששניהם עוברים בהרבה יותר משיא העולם ב-Ollie למרחק.

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות דיתה טאנלס

הכל התחיל שהייתי ילדה קטנה, הביאו לי סקייטבורד ירוק מאמריקה... והיום 20 שנה אחרי, כל סקייטבורד שלי חייב להיות עם מוטיב ירוק...בשנים האחרונות זה בעיקר לונגבורד עם הרבה דאון-היל ארץ ישראלי (תתפלאו אבל יש המון מקומות)