עמוד הבית / אירועים / אולימפיאדה / סקייטבורד באולימפיאדת טוקיו 2020 – זה אמיתי!
Tokyo-2020-Olympic-Skatboard
סקייטבורד, אחד מ-5 ענפי הספורט החדשים באולימפיאדת טוקיו 2020

סקייטבורד באולימפיאדת טוקיו 2020 – זה אמיתי!

עכשיו זה רשמי, זכרו טוב טוב את התאריך, ב-3/8/2016 אישר והכריז הוועד האולימפי שהתכנס בריו דה ז’ניירו, על הוספת 5 ענפי ספורט נוספים לאולימפיאדת טוקיו 2020. אז קודם כל  סקייטבורד – Skateboard, כן כן! אמיתי לגמרי, סקייטבורד הולך להיות ענף אולימפי החל מעוד 4 שנים!

ויש כבוד גם לענפים הנוספים: טיפוס קירות, גלישת גלים, קרטה ובייסבול/סופטבול שנכללים ברשימה המכובדים של ענפי הספורט שמצטרפים לאולימפיאדה הבאה.
עוד הוחלט שתחרויות הסקייטבורד וגלישת הגלים באולימפיאדת טוקיו 2020 יערכו במתחמים ייעודיים שיבנו מראש לפי תקנים וסטנדרטים שיוחלטו. עבור סקייטבורד זה נשמע טבעי, אנחנו הכי פעילים מאוד במתחמי סקייטפארק אבל תחשבו רגע על מתחם עבור גלישת גלים, בריכה ענקים עם גלים מלאכותיים, זה הולך להיות חתיכת אתגרים למפיקי האולימפיאדה בטוקיו.

תומס באך, נשיא הוועד האולימפי

תומס באך, נשיא הוועד האולימפי. מקור Flick

עם ההכרזה על הוספת ענפי הספורט לאולימפיאדה, סיפר תומר באך, נשיא הוועד האולימפי:
“אנחנו רוצים לקחת את הספורט לנוער, עם האפשרויות הרבות שיש לבני הנוער אנחנו לא יכולים לצפות שהם יבואו אלינו, לכן עלינו לבוא אליהם. הוספת הענפים לאולימפיאדת טוקיו באה בתאימות ליעדי התפתחות האולימפיאדות וכן 5 ענפי הספורט משדרים רוח צעירה, חדשנית ומתפתחת וכן פופולריים ביפן, אני בטוח שהם יוסיפו למורשת של משחקי טוקיו 2020.
יושירו מורי, האחראי על ההכנות לאולימפיאדת טוקיו 2020 הוסיף ואמר ” ענפים הספורט החדשים, וביניהם סקייטבורד, יאפשרו לאתלטים צעירים הזדמנות של פעם בחיים לממש את חלומם להתחרות באולימפיאדה, אירוע הספורט המעצים ביותר בעולם.
הוספת חמשת ענפי הספורט תוסיף לתחרות בטוקיו 2020, כ- 15 אירועים וכ-474 מתחרים נוספים, כאשר היחס בין נשים וגברים יהיה חצי חצי, למעט הבייסבול/סופטבול.

אז מה עכשיו?, בטח תשאלו, ומה לגבי התחרויות שכבר מתקיימות בארץ ובעולם? איך זה ישפיע? או לא ישפיע?, כן כן… המון שאלות עולות לא לכם, אלא לכל תעשיית הסקייטבורד העולמית שמעכלת את הבשורה החדשה. עבור חלק מדובר בבשורה משמחת ואופטימית ועבור אחרים פחות… אבל מסתבר שהרבה כבר תוכנן, קיבלנו טונות של מסמכים מהוועד האולימפי  על החזון והאופק ל-4 השנים הבאות מבחינת תחרויות והישגים מוכרים. מבטיחים לקרוא הכל ולהתחיל לספר לכם בשפה ברורה ופשוטה, מה הולך לקרות.

קצת על תחרויות הסקייטבורד המתוכננות באולימפיאדה 

מספר התחרות שיתקים יהיה 4, התחרויות יתחלקו ל-2, תחרות אחת בסגנון סטריט שתתקיים במבנה דמוי סקייטפארק ייעודי שיבנה, והתחרות השניה תהיה בסגנון סקייטפארק בריכות, גם היא במתחם ייעודי שיוקם לצורך כך. לכל מתחרה יהיו מספר סשנים לביצועים , בסוף כל סשן יקבל ניקוד מצוות השיפוט. בכל תחרות יהיה מקצה נשים ומקצה גברים, סה”כ התחרויות ימשכו יומיים, ויתמודדו בהם 40 מתחרים בקטגורית הגברים ועוד 40 נשים בקטגורית הנשים.

תחרויות הסקייטבורד בטוקיו 2020

פורמט תחרויות הסקייטבורד המתוכננות באולימפיאדת טוקיו 2020. מקור olympic.org

סמל / לוגו אולימפיאדת טוקיו 2020כדאי שתכירו גם את הסמל (לוגו) שנבחר לייצג את אולימפיאדת טוקיו 2020, מדובר בעיצוב הלקוח מהתרבות היפנית ומאפיינים דומים היו משולבים בסמל השלטון בתקופת ה-EDO, בין השנים 1603-1868. הסמל מסמל גיוון (שונות) ואחדות כרעיון תפיסתי לשינוי ושיפור שהציב לעצמו הוועד האולימפי. את הסמל עיצב המעצב והאמן היפני הצעיר אסאו טוקולו (Asao Tokolo).

  • ההודעה הרשמית באתר הוועד האולימפי olympic.org
  • תמונות נוספות מאירועי הוועד האולימפי ניתן למצוא בעמוד הפליקר של הוועד האולימפי.
  • עידכונים נוספים על אולימפיאדת טוקיו 2020 באתר האינטרנט של הוועד האולימפי.
  • על החזון האורבני של טוקיו 2020 ואיך זה מתאים בול לסקייטבורד, מאמר אצלנו באתר.
רוצים שנעדכן אתכם עוד על כל הקטע של הסקייטבורד ואולימפיאדת טוקיו 2020?

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות נתי בלכר

אוהב, חי ונושם סקייטבורד כבר המון שנים. מאז שהסקייטפארקים נבנו בארץ, זנח את הספוטים בעיר ושורץ בסקייטפארקים ברחבי גוש דן. אם יש לי חלום אז הייתי רוצה שטוני הוק יבקר בארץ...