עמוד הבית / פריבורד / ללמוד פריבורד: דבר ראשון, תשכחו מה שלמדתם על סקייטבורד
ללמוד פריבורד Learn FreeBord
ללמוד פריבורד מאת מייק הופ. מקור: Vimeo

ללמוד פריבורד: דבר ראשון, תשכחו מה שלמדתם על סקייטבורד

גלישה על Freebord נראית קלה, אך היא לא. כמתחילים, אתם צריכים להתחייב לרעיון שאתם ״גולשים״ על המדרכה כמו בסנובורד (ולא כמו החלקה על סקייטבורד). בדיוק כמו ללמוד סנובורד, זה עלול לקחת כמה ימים או שבועות עד שתבינו את העיקרון שלו, גם אם אתם כאלו שחורשים את השלג. היו סבלניים ותצפו ליפול כמה פעמים, אל דאגה…אתם תחרשו גם את המדרכה בקרוב. אז יאללה מתחילים ללמוד פריבורד עוד היום!

הסבר על הפריבורד Freebord

הכרות עם המרכיבים הייחודיים של הפריבורד

נתחיל בסרטון הדרכה בסיסי

בסרטון הבא, תוכלו לקבל הסברים ברורים ומדויקים לגבי הצעדים הראשונים בפריבורד מאת מייק הופ (Mike Hoppe) מצוות פריבורד העולמי.

למדו לגלף

 • בדקו שהגלגלים המרכזיים שלך גבוהים מהקרקע וקרובים לבורד ככל האפשר.
  התאמו את הציר הראשי (הבורג הגדול שמחזיק את הגלגלים יחד), כך שה-Trucks שלכם יהיו די רופפים. הגדרו את ה-Trucks האחוריים מעט הדוקים יותר מאשר ה-Trucks הקדמיים שלכם.
 • מרכזו את הרגליים על הלוח בעמדה נוחה, עם הבהונות והעקבים במרחק שווה לקצוות הבורד. העמידה שלכם צריכה להיות מרוכזת על הלוח או מעט לכיוון אפו של הלוח.
 • רכבו במורד גבעה ועשו סיבובים רחבים גורפים. הישענו עם גופכם לכיוון הסיבוב.
 • התאמו את ה-Trucks כך שתוכלו לפנות בנוחות לשני הכיוונים. רוכבים קלים ירצו Trucks רופפים יותר מאשר רוכבים כבדים.

למדו להחליק

 • השתמשו במפתח אלן קטן על מנת להתאים את הגלגלים המרכזיים למצב הגבוה ביותר שלהם (כלומר קרוב לקרקע ככל האפשר). אם הלוח מרגיש לא יציב מדי, אפשר להשתמש במצב השני הגבוה ביותר. לבדיקה, נסו להטות את הבורד שלך לצד אחד כך שתהיה מסוגל להכניס את האצבע מתחת לגלגל החיצוני המורם (כ-1.5 ס״מ מעל הקרקע). עליכם להגיע למצב זה כדי להחליק כראוי.
 • עמדו על הבורד והתנדנדו מצד לצד. אפקט נדנדה זה יאפשר לכם להעביר את המשקל מקצה הבורד לבסיסו.
 • נסו לגלף את פניותיכם, כמו שעשיתם קודם לכן. אל תחליקו ישר. כאשר אתם נשענים לכיוון הפנייה, נסו להטות מעט ממשקלכם לבסיס הבורד. הטיית גופכם תגרום לדחיפת הבורד כלפי חוץ ותאפשר לו להחליק. ידרש לכם אימון ותרגול, לכן השאר סבלניים.
 • הישענו על קצה אחד בכל פעם; אל תדלגו ביניהם. הטו את משקלכם לקצה הבורד הנמצא בכיוון אליו אתם פונים, והטו את משקלכם לכיוון קצה אחר על מנת לפנות לאותו כיוון.
 • הטיית משקלכם תמיד צריכה להיות קדימה, והטיית משקלכם לאחור תגרום ל״תפיסת קצה״ ועצירה לא מתוכננת.
 • הטו את משקלכם לקדמת הלוח והשתמשו ברגל האחורית שלכם להניף את הקצה האחורי כדי להתחיל להחליק.
 • אל תטו את משקלכם ישירות על גלגלי המרכז. כמו בסנובורד, זה לא יציב. בעזרת תרגול תוכלו ללמוד כיצד לרכב ישר.
שלטו במהירות שלכם, כמו בסנובורד, יש שלוש טכניקות בסיסיות

 1. גלשו בסיבובים רחבים גורפים.
 2. נסו להחליק. כל פעם שאתם מבצעים החלקה אתם מאטים במידה מסוימת. ככל שתטו יותר את משקלכם לקצה הקדמי של הבורד, כך תאטו יותר.
 3. בצעו Power Slide. זוהי החלקה אבל עם היתרון הנוסף של הישענות לאחור ותוך כדי ששמים יותר משקל על הגלגלים החיצוניים. אל תשתמשו יותר מדי בטכניקה זו מכיוון שהיא הדרך המהירה ביותר לשיטוח הגלגלים שלכם. במקום זאת, בלמו בזווית לגבעה כדי לשמור על הגלגלים החיצוניים המסתובבים בזמן שאתם מבצעים החלקה.

 • רוצים ללמוד עוד על פריבורד? מצוין! כנסו לאתר פריבורד ישראל וצפו בסרטוני ההדרכה המפורטים.

כן, אפשר להגיב, לפרגן, ועוד כל מיני

אודות יוסי אלמוגי

עזבו רדבול, הסקייטבורד נותן לך כנפיים... אבל בסקייטבורד אין קיצורי דרך, כדי להצליח צריך ליפול, לקום לנסות שוב ולהתמיד, בסוף תרגישו בשיפור וגם בהצלחה.